Nr 14 (91) maj 2008

  • Nr 14 (91) maj 2008

Słowo od redakcji

Bardzo cieszy nas fakt, iż w końcu możemy przekazać do Waszych rąk, Szanowni Czytelnicy, kolejny numer pisma. Co prawda, po bardzo długiej przerwie, ale rzeczywistość jest taka: są pieniądze -ukazuje się pismo, nie ma pieniędzy – nie ma też pisma. Niezależnie jednak od sytuacji, mamy szczery zamiar być czasopismem popularyzatorskim, przeznaczonym dla Czytelnika, który mało lub w ogóle nic nie wie o bogatej historii naszego regionu, będącego na przestrzeni wieków tyglem wielu narodów, wiar, ras i kultur, aby wzbogaci jego wiedzę na ten temat.

Wokół nas rozgrywa się wiele ciekawych spraw, w tym sporo związanych z życiem polskich Tatarów. Chcemy relacjonować je, aby nasi Czytelnicy -niezależnie od miejsca zamieszkania – mogli zorientować się, co i gdzie się odbywa. Rozrzuceni po całym kraju, często nie wiemy przecież, co dzieje się na Podlasiu, Pomorzu, Mazowszu czy też Dolnym Śląsku. A przecież interesujące przedsięwzięcia organizują również nasi pobratymcy z zagranicy: z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Tatarstanu. Do tego wszystkiego jest tyle zajmujących tematów historycznych, literackich, kulturalnych etc.

Nic, tylko pisać i pisać. Mamy nadzieję, że proponowany przez nas zestaw tematów spotka się z życzliwym przyjęciem. Nade wszystko jednak, Życie Tatarskie pragnie być pismem Waszym, Szanowni Czytelnicy, liczymy na kontakt z Wami, na Wasze listy i materiały, także na pomysły, dzięki którym będziemy lepsi. Życzymy przyjemnej lektury i czekamy na Wasze opinie.

Redakcja

Nr 14 (91) maj 2008 – wersja pdf.

Nr 14 (91) maj 2008 – okładka – wersja pdf.